Historie klubu

Oznámení: Sezóna 20/21 startuje již brzy!

Vznik klubu a jeho začátky

Fotbal se začal hrát v Horkách nad Jizerou v roce 1929. První hřiště vzniklo na Kamenici, ale nevyhovovalo svými rozměry ani svou plochou. Po dalších nevyhovujících hřištích, na panské louce a u cukrovaru, se vystavělo v roce 1935 hřiště nové vedle železniční vlečky nedaleko od vily MUDr. Prokůpka. Zde se hrál fotbal až do příchodu 2. Světové války, která zavinila zánik klubu.

Obnovení tradice fotbalu v Horkách

Klub byl obnoven až 26. července 1969 jako TJ Horky nad Jizerou. Ještě na podzim roku 1969 byl oddíl kopané přihlášen do okresní soutěže IV. třídy na ročník 1969 – 1970. Trenérem se stal Jiří Bičák a za TJ Horky hráli:  Repáň, Šulc JaroslaV, Humpl Josef, Málek Bohumil, Baborák Ladislav, Váňa Ladislav, Fejfar Josef st. , Janovský, Písecký Josef, Cábrnoch Petr, Brožek Rudolf, Soukup, Vencl Jaroslav, Jandl Jarosla. Hned první rok byl pro Horky úspěšný, protože s 11 výhrami, 4 remízami a 3 prohrami a se skóre 44:18 skončili na 2. místě a postoupili do III. třídy. Nejvyšší výhru si připsali Horky při zápasu proti Strašnovu, který rozstříleli 10:0. O branky se postarali: Málek – 3, Váňa – 2, Janovský – 2, Jandl, Písecký, Štěrba.

Na podzim roku 1970 se začalo s výstavbou kabin a kiosku v zámeckém parku. Slavnostní otevření kabin se konalo 21. – 22. června 1975.  I v dalších letech reprezentovali hráči TJ Horky nad Jizerou svou obec. K  A – týmu se úspěšně připojili i týmy dorostu a žáků. Důležitým rokem byl rok 1977, kdy bylo v Horkách založeno B – mužstvo. To však na podzim nevyhrálo jediné utkání. V ročníku 1981 – 1982 B – mužstvo skončilo. Mužstvo nebylo perspektivní a nebyli finance. V sezóně 1990 – 1991 vybojovali Horky postup do Okresního přeboru, když skončili na prvním místě s 35 body a skóre 56:20. Postup vybojovali tito hráči: Poddaný František, Šebesta, Arient, Batala, Záveský P., Záveský L., Šťastný, Matuna, Semián, Poddaný M., Sova, Váňa, Ledecký, Křapka, Krejčík, Kaftan, Kopejsko, Kostrba, Miller, Řezáč. Trenér: Laibl M. První rok v Okresním přeboru skončil tým na krásném 3. místě, přičemž Horkám uteklo 2. místo o pouhé 2 body a první místo o 3 body. Na začátku roku 1995 byl klub přejmenován na FC Horky nad Jizerou. V roce 1995 vstoupili do klubu noví sponzoři, polské firmy PROMUS a GALL. V sezóně 1994 – 1995 postoupili Horky do I. B třídy z 1. místa.

Slavnostní otevření areálu
5. července 1997 byl slavnostně otevřen nový areál v zámeckém parku. Postavila se ocelová tribuna pro 400 sedících diváků. Dále se postavila rozhlasová kabina, zábradlí kolem hřiště a mnoho dalšího. Všechny tyto přestavby vykonala a financovala firma PROMUS. Na programu slavnostního otevření bylo mimo jiné i utkání FC Horky nad Jizerou proti prvoligovému týmu FC Dukla. Horky prohráli toto utkání 5:0.
 Klub FC Horky nad Jizerou postupoval dále vzhůru i díky polským sponzorům, kteří přivedli nové hráče. Horky si vykopali účast i v oblastním přeboru, kde byli soupeři jako např: Černolice, Kladno, Ovčáry, Poděbrady, Dobrovice, Beroun a další. Po odchodu hlavních sponzorů klub FC Horky nad Jizerou balancoval nad propastí zániku. Klub byl přesvědčen, že se přihlásí v sezoně 2002 – 2003 do Okresního přeboru, ale vedoucí ČMFS klub přesvědčilo, aby se přihlásil alespoň do I. B třídy, tedy nejnižší soutěže v kraji, kde se tým udržel ještě dva ročníky. Poté tým Horek hrál několik let okresní přebor a III. třídu.

V roce 2011/2012 FC Horky nad Jizerou „A“ postoupil do okresního přeboru. Postup si Horky vybojovali i díky novým hráčům, které přivedl do klubu Jaroslav Dvořák, který sehnal i nové sponzory. Před sezonou 2012/2013 se v Horkách založil i B-tým, ve kterém nastupují hráči, kteří už za Horky hráli. Buď od mala, nebo staří známí hráči. Například: Záveský, Beneš, Veverka, Semián, Martin Jarolím a další hráči. Trenérem se stal Miroslav Váňa. FC Horky nad Jizerou „B“ nyní hrají IV. Třídu, ale věřím, že tento tým má na postup do vyšší soutěže, kde by se myslím neztratil. Hned další ročník dostal “b” tým nabídku na postup z 5. místa a tu neodmítl.

Novodobá historie klubu FC Horky a založení ,,B“ týmu

5. července 1997 byl slavnostně otevřen nový areál v zámeckém parku. Postavila se
ocelová tribuna pro 400 sedících diváků. Dále se postavila rozhlasová kabina,
zábradlí kolem hřiště a mnoho dalšího. Všechny tyto přestavby vykonala a
financovala polská firma PROMUS. Na programu slavnostního otevření bylo mimo
jiné i utkání FC Horky roti prvoligovému týmu FC Dukla. Horky prohráli toto utkání
5:0.
Klub FC Horky postupoval dále vzhůru i díky polskému sponzorovi, který přivedli
nové hráče. Horky si vykopali účast i v oblastním přeboru, kde byli soupeři jako např:
Černolice, Kladno, Ovčáry, Poděbrady, Dobrovice, Beroun a další. Po odchodu
hlavního sponzora klub FC Horky balancoval nad propastí zániku. Klub byl
přesvědčen, že se přihlásí v sezoně 2002 – 2003 do Okresního přeboru, ale vedoucí
ČMFS klub přesvědčilo, aby se přihlásil alespoň do I. B třídy, tedy nejnižší soutěže
v kraji, kde se tým udržel ještě dva ročníky. Poté tým Horek hrál několik let okresní
přebor a III. třídu.
V roce 2011/2012 FC Horky postoupil do okresního přeboru
Postup si Horky vybojovali i díky novým hráčům, které přivedli do klubu noví
sponzoři.
Před sezonou 2012/2013 se v Horkách založil i B-tým, ve kterém nastupují hráči,
kteří už za Horky hráli. Buď od mala, nebo staří známí hráči. Například: Záveský,
Beneš, Veverka, Semián, Martin Jarolím a další hráči. Trenérem se stal Miroslav
Váňa.
FC Horky „B“ nyní hraje III..třídu,

Současnost

A- TÝM V roce 2012/2013 vyhrál OP, 2013/2014 VYHRÁL I.BTřídu, V sezoně 2015/2016 nastupoval za horky bývalý hráč AC Sparta Praha kanonýr Bohumil Nádeníček který se stal nejlepším střelcem I.A TŘÍDY tohoto soutěžního ročníku.

V sezóně 2016/2017 hraje A-tým druhým rokem I. A. TŘÍDU, kam se dostal po 4 postupech v řadě. Tým prošel za 5 let velkou hráčskou obměnou který trénuje duo bývalých ligových hráču Kohout Aleš a Mašek jiří , v Hráčských řadách se pohybuje bývalý hráč AC Sparta Praha se zkušenostmi z ligy mistrů Mynář Radek a hráči kteří prošli např. mládeží FK Mladá Boleslav či Hráči se zkušeností ČFL. Týmu se nakonec podařilo vyhrát soutěž a postup po 16 letech do Krajského Přeboru. B-tým hraje čtvrtým rokem stabilně III. TŘÍDU, v týmu se momentálně nachází 8 hráčů doplňováno hráči ze širšího kádru A-týmu a hráči z  Dorostu. Dorost je třetím rokem spojen s týmem Zdětína a po velkém boji s favorizovanou Akumou MB vyhrál Okresní Přebor a postoupil do A-třídy. Žáci doplácí na věkovej deficit a s dalšíma dvěma týmy se dělí o chvost tabulky OP.

Do Krajského Přeboru 2017/ 2018 nastoupil A- tým s několika změnami, kde měl tým jasné cíle držet se na středu tabulky. Jenže týmu pod vedením trenéra Kohouta se dařilo hlavně díky tria kanonýru Bohumila Nádeníčka, Radka Mynáře a Martina Korce, Kterým se podařilo nastřílet 2/3 branek týmu, celkem 43. tým nakonec skončila s velkým náskokem na druhém místě Krajského Přeboru a postaral se tak o historický postup do čtvrté nejvyšší soutěže DIVIZE. “B” tým se v tomto ročníku opět stabilně udržel v horní polovině tabulky. Dorost si historiicky zahrál krajskou soutěž a ikdyž se tým zachránil tak se do dalšího ročníku přihlásil opět OP. Tým žáků se slabším ročníkem se umístil na chvostu tabulky.

Do ročníku 2018/2019 byl A-tým nalosován do DIVIZE C. Před divizní soutěží tým prošel opět hráčskou obměnou a pod vedením trenérského dua Kohout Aleš, Doležal Zdeněk jsou cíle pro ročník 2018/2019 udržet se v soutěži nejlépe ve středu tabulky. A momentálně se to daří. Po podzimní části je tým na 9. příčce s 21. body. B- tým odmítl podzimního půlmistra po domácí porážce s posledním týmem III. třídy ale i tak z 2. místa má nakročeno ke slušnému výsledku. Dorost spojený se Zdětínem je momentálně na posledním místě tabulky, žáci spojené s Beznem se drží na 5.místě. Do tohoto ročníku bylo nově založeno družstvo mladší přípravky kdy se jim podařilo podzimní část vyhrát.

Chcete být součástí klubu
a podílet se tak na klubové historii?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam

Chcete být součástí našeho týmu?

Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Sed porttitor lectus nibh. Donec rutrum congue leo eget malesuada. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta.Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Sed porttitor lectus nibh. Donec rutrum congue leo eget malesuada.